Презентація видання «Да будет правда»

26 травня 2018 року в Одеській національній науковій бібліотеці за участі провідних науковців, громадських і культурних діячів Одещини відбулася презентація видання Да будет правда : [история дворянского рода Курисов] / Валерий Кондратюк, Виктор Михальченко, Олег Сивирин. – 2-е изд., доп. – Одесса : ТЭС, 2018.

Ініціатор події, Благодійна організація «Фонд ім. Івана Куріса», та ОННБ запропонували гостям та відвідувачам презентації ознайомитися з книжковою новинкою трьох авторів Валерія Кондратюка, Віктора Михальченка й Олега Сивирина, яка розповідає про рід Курісів, широко відомий в ХІХ столітті (історія його на українській землі починається у ХVІІ столітті) та їхній родовий маєток у с. Петрівка (колишнє село Курісово-Покровське), Лиманського району, Одеської області.

З вітальними словом виступила в.о. генерального директора ОННБ Ірина Бірюкова, яка зауважила, що ОННБ стала науковим книгосховищем, джерельною базою науки, освіти та культури з перших років своєї діяльності. Вагомим є й внесок національної бібліотеки у збереження історичної пам’яті народу, формуванню національної свідомості, вихованню поваги до історії і культури краю. Краєзнавча діяльність є одним з пріоритетних напрямів роботи ОННБ, оскільки не лише дієво сприяє всебічному вивченню і науковому дослідженню краю, але й його соціальному, економічному та культурному розвитку. Тож зрозуміло, що колектив бібліотеки сприймає такі події не тільки як велику честь, але й як одне з вишуканих професійних задоволень - тримати в руках книжкову новинку і знати, що вона гарантовано знайде свого вдумливого і вдячного читача в читальних залах бібліотеки. Завдяки фондам бібліотеки авторський колектив мав можливість опрацювати видання з бібліотеки Івана Куріса, особисте листування та інші матеріали, що допомогло написанню цієї книги. Особливо приємним є той факт, що презентоване видання за підсумками ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» визнано переможцем конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2018» у номінації «Історична (духовна) спадщина».

Заступник голови наглядової ради ОННБ, засновник Благодійної організації «Фонд ім. Івана Куріса», Дмитро Волошенков, під час свого виступу поділився з присутніми своїми враженнями від створення видання. Також подякував Владиславу Станкову та керівникам Лиманської районної державної адміністрації - Василю Примаку та Курісівської сільської ради - Геннадію Мельниченко за підтримку та організацію числених проектів і заходів, спрямованих на відновлення історичного вигляду палацу Курісів.

Особливий гостем заходу став  Сергій Гриневецький – почесний громадянин Одеської області, член Наглядової ради ОННБ, засновник Губернаторського фонду в ОННБ, лауреат Галереї «Люди щедрих сердець». Сергій Рафаїлович відмітив важливість книговидання та збереження культурної історичної спадщини.

Співавтори видання: Валерій Кондратюк (ініціатор інвестиційного проекту по відродженню архітектурного спорудження – старовинного замку роду Курісів, меценат другого, доповненого видання «Да будет правда»), краєзнавці Віктор Михальченко та Олег Сивирин під час своїх виступів розповіли про історію написання другого видання. Після виходу у 2005 році книги «Да будет правда: история дворянского рода Курисов – возрождение и забвение», яке було відзначене дипломом VІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» вона стала широко відома за межами України. За цей період було знайдено багато матеріалу,  тому через деякий час виникла потреба оновити видання. Додано десятки нових ілюстрацій, зокрема з особистих колекцій авторів, більшість з них публікується вперше. Історичні факти і документи допомагають дослідити побут і звичаї жителів південноукраїнських сіл. У другому виданні розкрито чимало нових фактів з історії Одеси, з якою було тісно пов’язане життя п’яти поколінь Курісів. У додатках наведено документи з особистого архіву Курісів.

З вітаннями виступил Вадим Хмарський -  д. і. н., професор, завідувач кафедри історії України факультету історії та філософії ОНУ ім. І.І. Мечникова, голова Одеського осередку Українського історичного товариства, член Одеського товариства краєзнавців.

Подія привернула увагу не лише вітчизняних краєзнавців, громадських і культурних діячів (серед присутніх - Олександр Сурилов, Іван Ніточко, Володимир Левчук, Віталій Абрамов і Сергій Седих, Олег Губарь, Анатолій Дроздовський та інші). На презентації були присутні також представники дипломатичного корпусу - аташе Генерального консульства Греції в Одесі Спірідон Мокка й аташе з питань оборони при Посольстві Італії в Україні, полковник Рікардо Крістоні.

Також під час презентації  відбулась автограф-сесія авторів книги, гості презентації отримали подарункові видання з автографами колективу авторів.

Для гостей презентації було проведено бібліографічний огляд книжково-документної виставки із фондів ОННБ, який підготувала Лариса Їжик, провідний бібліограф відділу рідкісних видань та рукописів ОННБ, автор монографічного дослідження «Книжные знаки одесских библиофилов» (м. Одеса, 2014).

Читайте також: 

РОД КУРИСОВ В ИСТОРИИ УКРАИНЫ : репортаж ТРК "Круг"

В Одессе презентовали книгу, посвященную Курисам и их поместью (фото) : репортаж ИА "Одессамедиа"

ФОТОРЕПОРТАЖ

foto-1-vitalne-slovo-vo-generalnogo-direktora-irini-biryukov.jpg

Вітальне слово в.о. генерального директора Ірини Бірюкової

foto-2-sergij-rafayilovich-griniveckij-pid-chas-vistupu.jpg

Сергій Гриневецький під час виступу

foto-3-vistup-mistectvoznavstva-abramova-vitaliya-oleksijovi.jpg

Виступ мистецтвознавця Віталія Абрамова

fot-4-gosti-prezentaciyi.jpg

Гості презентації

foto-5-vruchennya-diplomu.jpg

Вручення диплому

foto-6-vidannya-za-pidsumkami-hih-vseukrayinskoyi-vistavki-f.jpg

foto-7-ibiryukova-dvoloshenkov-s-avtorskim-kollektivom.jpg

Ірина Бірюкова та Дмитро Волошенков з авторським колективом

foto-8-avtograf-sesiya-z-avtorskim-kolektivom.jpg

Автограф-сесія з авторським колективом видання

foto-9-vistavkova-ekspoziciya-vidan-biblioteki-ivana-kurisa.jpg

Виставкова експозиція видань бібліотеки Івана Куриса з фондів ОННБ

foto-10-larisa-yizhik-pid-chas-bibliografichnogo-oglyadu.jpg

Лариса Їжик під час бібліографічного огляду

foto-11-darunok-do-fondiv-odeskoyi-nacionalnoyi-naukovoyi-bi.jpg

Дарунок до фондів Одеської національної наукової бібліотеки

Створено: 31.05.2018
Переглядів: 824
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.