Соціальне партнерство та інновації в бібліотечній галузі

18 травня 2018 р. відбувся один з центральних заходів круглого столу засідання «Соціальне партнерство та інновації в бібліотечній галузі:  практика  і виклики сьогодення». 

1.jpg

Відкрила захід в.о. генерального директора ОННБ Ірина Бірюкова, яка привітала присутніх провідних фахівців з усієї України та подякувала Міністерство культури України за потужну підтримку заходу.

2-1.jpg

Заступник Міністра культури України Юрій Рибачук наголосив, що подібні зустрічі професійної спільноти вкрай необхідні для осмислення проблем бібліотечної галузі, її подальшого розвитку. Він зауважив, що сьогодні дуже важливим є розвиток соціального партнерства – налагодження контактів бібліотек з різними структурами, різними органами. В основі ідеї децентралізації – наближення влади до людей. І бібліотекам потрібно показати своє значення для громади та для їх культурного розвитку. І ще потрібно, щоб бібліотеками керували професіонали. Зараз конкурсна система і це нормально. Просто до цієї системи не всі підходять відповідально. 

rozkolupa.jpg

Зацікавленість присутніх викликав виступ Наталії Розколупи, заступника генерального директора Національної бібліотеки імені Ярослава Мудрого «Публічні бібліотеки України: нові можливості в умовах децентралізації».

Вона розповіла про найсуттєвіші зміни в існуючій мережі бібліотек, які сталися в сучасних умовах процесу децентралізації, та наголосила, що бібліотеки – не ізольовані інституції, і їх діяльність багато в чому залежить від якісного складу органів місцевого самоврядування.

Подальшому розвитку публічних бібліотек будуть сприяти нові державні соціальні нормативи забезпечення населення подібними установами та впровадження механізму державної фінансової підтримки проектів та заходів публічних бібліотек комунальної форми власності.

Необхідно долати технологічну відсталість: лише 31% публічних бібліотек мають комп’ютери (сільські – 21%), а доступ до мережі Інтернет – 24% бібліотек.

Також нагальним питанням є усвідомлення бібліотекарями необхідності та безповоротності змін, їх готовність працювати в сучасних умовах соціальних змін, які відбуваються в Україні.

Про досвід роботи бібліотек Миколаївщини розповіла заступник директора з наукової роботи  Миколаївської ОУНБ ім. О. Гмирьова Наталія Моісєєва.

gordiyenko.jpg

Виступ генерального директора Національної бібліотеки для дітей Алли Гордієнко був присвячений можливостям, які надає Український культурний фонд для розвитку бібліотек. Вона закликала присутніх не бути байдужими і скористатися нагодою подати заявку свого культурно-мистецького проекту на конкурс, який вже розпочався.

Загалом у заході взяли участь фахівці бібліотек управлінського впливу Міністерства культури України (Національна бібліотека України імені Ярослава Мудрого, Національна історична бібліотека України,  Національна бібліотека України для дітей, Харківська державна бібліотека імені В.Г. Короленка, Державна бібліотека України для юнацтва) та фахівці бібліотек зонального організаційно-методичного, науково-бібліографічного та інформаційно-культурного впливу ОННБ (Запорізька обласна універсальна наукова бібліотека; КЗ «Обласна універсальна наукова бібліотека імені Д.І. Чижевського», м. Кропивницький; Миколаївська обласна універсальна наукова бібліотека імені О. Гмирьова; Одеська обласнa універсальна наукова бібліотека імені М. Грушевського; Херсонська обласна універсальна наукова бібліотека імені О. Гончара).

0026.jpg

Були також присутні фахівці бібліотек м. Одеси: обласної бібліотеки для юнацтва ім. В.В. Маяковського, обласної бібліотеки для дітей ім. В. Катаєва, Централізованої бібліотечної системи для дорослих бібліотек, централізованої бібліотечної системи для дітей; вищих навчальних закладів Одеси, шкіл, гімназій, ліцеїв і працівники бібліотек з 22 районів Одеської області.

 

 

 

Створено: 25.05.2018
Переглядів: 442
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.