Гніздо Борисово. Презентація

larisa_burcho_pid_chas_prezentacii.jpg

18 травня 2018 року в рамках Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в ОННБ відбулась презентація нового видання «Гнездо Борисово» в эпоху перемен» Лариси Бурчо – талановитого автора, заслуженого журналіста України, члена Національної спілки журналістів України, кавалера ордена княгині Ольги III ступеня, нагородженої Почесною відзнакою Одеського міського голови «За заслуги перед містом».

Бурчо Лариса Григорівна виросла у Березівському районі Одеської області. Там, у районній газеті «Степовий маяк», почався її шлях у журналістику. Закінчила факультет журналістики Львівського університету ім. Івана Франка і повернулася до Одеси. У «Вечірці», якій віддала 36 років життя, пройшла всі професійні сходинки: від кореспондента – до заступника редактора. У трагічні дні серпня 1997 року, коли не стало Бориса Федоровича Дерев’янка, трудовий колектив одноголосно обрав її головним редактором "Вечерней Одессы", і вона очолювала редакцію 19 років.

Як розповіла Лариса Бурчо, її книга – це свого роду звіт перед першим Редактором про те, як і завдяки чому вижила заснована ним газета, через які випробування пройшов колектив, хто і що допомогло йому пережити велике горе – втрату редактора, наставника і друга. Тепло розповідає автор про колег – "золоті пера "Вечірки", про малу батьківщину, рідних, друзів та однокласників Редактора, які були поруч з редакційним колективом усі двадцять років без Бориса Федоровича. Найболючішою ця втрата була для колективу редакції, створеної і очолюваної Борисом Дерев'янком 24 роки. Саме перший редактор розробляв і утверджував власним прикладом правила життя редакції – "гнізда Борисового", основні принципи діяльності, традиції, журналістську школу відомого в Україні та за її межами друкованого видання. «Людина жива, поки ми про нього пам'ятаємо, цим я керувалася, працюючи над книгою, - сказала Лариса Григорівна. Після його вбивства багато хто з колег, читачів і навіть друзів "Вечірки" вважали, що водночас з редактором розстріляли і його газету… Та "Вечерняя Одесса" вижила і продовжує виходити, залишаючись одним з найпопулярніших видань в Одеському регіоні, користуючись повагою читачів і, головне, зберігаючи журналістські "університети" Бориса Дерев'янка...»

josif_burcho_rozpovidae_pro_vidannya.jpg

«Ця книга повинна дійти до якомога більшої кількості читачів, - зазначив керівник редакційно-видавничої фірми «Прес-кур'єр », що підготувала видання до друку, Йосип Бурчо. 120 примірників книги надійшли до бібліотек Одеси і Іванівки - батьківщини Б.Ф. Дерев'янко». Нагадав, що у 2015 році видавництво «Прес-кур’єр» видало за програмою «Українська книга» в серії «Золоті імена української журналістики» збірник «Життя і смерть Редактора. Книга пам’яті Бориса Дерев’янка» де Лариса Бурчо була упорядником.

stanislav_strizhenyuk.jpg

Станіслав Стриженюк, український поет, публіцист, перекладач, член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій імені К.Г. Паустовського та «Золоте перо» надхненно прочитав декілька віршів в пам'ять про Бориса Федоровича Дерев'янка.

yanko_zgadue_yurij_robotin_1.jpg

Юрій Работін, голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України, Заслужений журналіст України згадував про Бориса Федоровича Дерев'янка. Розповів про те що газета і сьогодні дуже затребувана читачами, піднімала та піднімає на своїх сторінках гострі питання та остається улюбленою газетою одеситів.

volodimir_kudlach_.jpg

У день презентації було сказано багато добрих слів про Бориса Федоровича Дерев'янка. Згадували редактора, громадянина, громадського діяча, друга Юрій Работін, Станіслав Стриженюк, Йосип Бурчо, Володимир Кудлач. Відгукнулися багато з тих, хто знав Бориса Федоровича, ділилися спогадами про зустрічі з ним.
Модератор заходу Тетяна Гюмюшлю, провідний бібліограф науково методичного відділу ОННБ, представила видання Лариси Бурчо, з якими можна ознайомитись в бібліотеці.

:Довідково 

Станіслав Савович Стриженюк - український поет, публіцист, перекладач, член Національної спілки письменників України, лауреат літературних премій імені К.Г. Паустовського та «Золоте перо».
Работін Юрій Анатолійович - голова Одеської регіональної організації Національної спілки журналістів України, Заслужений журналіст України.
Бурчо Йосип Олександрович – головний редактор редакційно-видавничої фірми «Прес-кур'єр» м. Одеса, Заслужений журналіст України, член Національної спілки журналістів України.

Презентоване видання за підсумками ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» визнано переможцем конкурсу «Краща книга виставки-форуму 2018» у номінації «Сучасне літературно-художнє видання».

Створено: 23.05.2018
Переглядів: 404
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.