Свято української книги в Овідіополі

1.jpg

19 травня 2018 року в рамках проведення XIX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулось традиційне виїзне Свято української книги. Цьогоріч видавців, письменників, бібліотекарів гостинно зустрічав Овідіополь.

Завдяки плідній співпраці Одеської національної наукової бібліотеки з Міністерством культури, органами місцевого самоврядування, бібліотеками, видавцями, партнерами та громадськими організаціями вже вкотре успішно проходить виїзне Свято в рамках XIX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Цей захід спрямовано на підтримку регіональної культурної політики, виховання культури читання та любові до друкованого слова, створення сприятливих умов для популяризації вітчизняної книги, розвиток професійного партнерства, привернення уваги до діяльності бібліотек.

Саме в місті Овідія 15 років тому відбулось перше виїзне Свято української книги. Як і тоді, гостей привітав голова Овідіопольської районної державної адміністрації Володимир Левчук. Він подякував гостям за організацію заходу і висловив надію на подальшу плідну співпрацю. 

001.jpg

З вітальним словом на урочистому відкритті виступив заступник Міністра культури України Юрій Рибачук. Також Юрій Анатолійович вручив Подяку Міністерства культури України за сприяння популяризації вітчизняного книговидання та за активну участь у підготовці та проведенні XIX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» голові Овідіопольської районної державної адміністрації Володимиру Левчуку. 

002.jpg

В.о. генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки, Ірина Бірюкова щиро привітала всіх із Святом української книги та вручила грамоти організаційного комітету XIX Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» начальнику відділу культури, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Овідіопольської районної державної адміністрації Олені Горячих і директору Централізованої бібліотечної системи Овідіопольського району Валентині Хроменковій. 

003.jpg

004-1.jpg

Також учасників свята привітали президент Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів Олександр Афонін, головний редактор видавництва «Мистецтво» Ніна Прибєга, письменник і журналіст Євген Положій, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України Сергій Дмитрієв та овідіопольський письменник і поет Анатолій Ройченко. 

005.jpg

Традиційно в рамках виїзного Свята української книги було проведено благодійну акцію – поповнення фондів Центральної районної бібліотеки та бібліотеки загальноосвітньої школи №2 м. Овідіополя книжковими дарунками (понад 500 примірників) від Одеської національної наукової бібліотеки та видавництв. 

006.jpg

Мешканці Овідіополя змогли ознайомитися з новими творами другу провідних видавництв України: «Терен», «Твердиня», «Мистецтво», «Картографія», «Авіаз», ВЦ «Академія». Багато цікавих видань представили багаторічні партнери Одеської національної наукової бібліотеки – директор «Книгарні-кав'ярні» Галина Дольник та керівник видавництва «Одесакнига» Дар Лівшиць.

007.jpg

008.jpg

Святковий настрій під час заходу створив оркестр Овідіопольської районної школи духових інструментів – гордості міста та району. Юні музиканти натхненно виконували відомі народні та сучасні композиції. Жителі міста з радістю зустрічали учасників Свята та передали організаторам неймовірно гарний та запашний коровай. 

009.jpg

010.jpg

Після церемонії відкриття Свята книги на учасників чекала насичена програма заходів: презентації, автограф-сесії, творчі зустрічі з письменниками та поетами. Також усі бажаючі мали можливість придбати сучасну українську літературу, карти, ноти, дитячі книжки, розвиваючі іграшки.
Один з постійних учасників Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» Олекса Різників презентував своє нове видання «УкраМарс». Ця книга – сповідь свого життя та життя цілого покоління українців, яким, як і автору, випала тяжка доля через свою любов до Батьківщини. Також під час заходу було представлено 30-й випуск журналу Всеукраїнського товариства політв'язнів і репресованих «Зона», головним редактором якого є Олекса Різників. У презентації взяли участь голова Одеської обласної організації НСПУ Сергій Дмитрієв та головний редактор видавництва «Мистецтво» Ніна Прибєга. Серед запрошених та гостей були школярі міста та району, бібліотекарі бібліотек Овідіопольського району. 

011.jpg

Презентація поета, письменника, перекладача, члена Одеської обласної організації НСПУ та НСЖУ Анатолія Глущака була присвячена творчості Петра Осадчука, зокрема його книзі «Я тут, я серед вас. Збірник». Анатолій Степанович розповів, що у книзі зібрані поезії, автобіографічні новели, публікації в пресі, офіційні й неофіційні вітання та спогади про поета, письменника, літературного критика, політичного діяча Петра Осадчука. Під час свого виступу Анатолій Глущак зазначив, що в Україні залишилось багато однодумців, які продовжують шляхетну справу П. Осадчука.
У рамках Свята української книги в Овідіополі відбулися автограф-сесії письменника, заслуженого журналіста України, автора книги «Три барви Дунаю» Романа Кракалії, а також письменника, волонтера, лауреата поетичного конкурсу «Свою Україну любіть» Валерія Демиденка.
Увагу жителів міста та району привернула творча зустріч з письменником та журналістом Євгеном Положієм. Учні Овідіопольського професійно-технічного аграрного училища, викладачі, бібліотекарі та інші шанувальники таланту письменника з захопленням слухали про творчі пошуки, становлення особистості, формування життєвих принципів та нелегкий шлях до успіху. Автор відомих в Україні романів «Іловайськ» та «П’ять секунд, п’ять днів» зізнався, що хотів би написати романтичну історію, проте тема війни є настільки болючою і близькою для кожного українця, що її не можна оминути. Учасники зустрічі не могли стримати емоцій під час розповідей автора про героїв його книг. В даному випадку, герої – це не просто персонажі, це справжні Герої, що захищали й продовжують боронити нашу країну. Атмосфера заходу була дуже затишною та щирою. Слухачі ще довго знаходилися під враженням від зустрічі: ставили запитання, спілкувалися з Євгеном Вікторовичем, фотографувалися й запрошували до Овідіополя з презентацією нової книги. 

012.jpg

Бажаємо подальших творчих та професійних успіхів учасникам цьогорічного Свята української книги в Овідіополі та чекаємо на зустріч на ХХ Всеукраїнській виставці-форумі «Українська книга на Одещині»! 

013.jpg

Створено: 21.05.2018
Останнє оновлення: 23.05.2018
Переглядів: 720
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.