Українська книга на Одещині-2018. Друга прес-конференція

11 травня 2018 року у конференц-залі культурного центру «Український дім Одеси» відбулась друга прес-конференція, присвячена проведенню XІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

1-1.jpg 

Учасники прес-конференції (зліва на право): Дар Лівшиц, Сергій Дмитрієв, Наталія Чайчук,
Ірина Бірюкова, Юрій Санак  

2.jpg

Про основні події, широку та різноманітну палітру заходів і новинки ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещини» розповіла Ірина Бірюкова, в.о. генерального директора ОННБ, голова оргкомітету ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Зокрема, вона представила новий соціальний проект, який буде презентовано під час виставки-форуму – відкритий громадський інформаційний простір – літню читальню «Litera», що забезпечить вільний доступ одеситів та гостей міста до перегляду поточних періодичних видань, що виходять на теренах України.

Юрій Санак, начальник відділу по роботі з бібліотеками та історико-топонімічної комісії Департаменту культури та туризму Одеської міської ради, торкнувся теми популяризації книг і читання; комплектування бібліотек сучасною літературою; участі бібліотек у сучасних міських соціокультурних проектах; залучення нових форм роботи, де саме проект «Українська книга на Одещині» є своєрідною скарбницею плідного досвіду, комунікації та натхнення. Чиновник відзначив також багаторічну спільну роботу Департаменту та ОННБ.

Сергій Дмитрієв, голова Одеської обласної організації Національної спілки письменників України, письменник, доцент кафедри загального та слов’янського мовознавства Одеського національного університету імені І.І.Мечникова, розповів про доробок і участь одеських письменників у роботі ХІХ-ї виставки-форуму, окремо зосередив увагу на нових виданнях дитячої літератури, не оминувши увагою й творчу та професійну організаційну роботу бібліотеки.

Наталія Чайчук, меценат, директор культурного центру «Український дім Одеси», зазначила, що популярність Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» зростає з кожним роком  і завжди стає у центрі культурного життя Одещини як потужний духовно-просвітницький і благодійний проект. Вона також представила новий художній альбом мистецьких творів відомої художниці Лариси Дем’янишиної, виданий за підтримки культурного центру «Український Клуб Одеси» та який буде презентовано в рамках виставки-форуму.

Дар Лівшиц, директор ПП «Одесакнига», член Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів, зосередився на діловому аспекті виставки-форуму, підкресливши унікальні можливості щодо налагодження нових корисних зв’язків, обміну досвідом та вивчення потреб користувача, де бібліотека – царина книги – об’єднує письменників, видавців і читачів.

Насамкінець прес-конференції зав’язалась жвава творча дискусія щодо сучасних можливостей і форм роботи бібліотеки у справі популяризації книги та читання.

Відеорепортаж ТР «Круг» 

 

 

 

Створено: 14.05.2018
Останнє оновлення: 15.05.2018
Переглядів: 497© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.