Презентація нових видань Дмитра Шупти. Анонс

kollazhshupta-2.jpg

18 травня 2018 р. о 14.00 в рамках ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» на літературному майданчику ОННБ відбудеться презентація книжок письменника, заслуженого працівника культури України Дмитра Шупти «Сонях сонетів» (Одеса, 2017) і «Козацьке коло» (Київ, 2017) за участі автора.

До книжки «Сонях сонетів» увійшли сонети, написані в різні періоди творчого життя автора.

Любов до України, до її історії, її звичаїв, її мови й пісні, до її народу усвідомлюється в цих творах як найвище духовне благо, що зберігає, підтримує і формує нескорену душу, дарує їй безсмертя. Духовний світ його ліричного героя навдивовижу багатий, а його характер визначають найперше дія. Вчинок, боротьба і думка. Публіцистичність поетового слова зіткана з глибоких психологічних співпереживань з написаним у переплетінні з повним душевним розкриттям.

Сонети Дмитра Шупти приваблюють стабільністю, в них не старіють традиційні можливості, вони поліфонічні. В них закладена велика любов до життя, інтимна щедрість почувань. Поет непоказово радіє красі природи, відкриває її по-новому, по-своєму прочитує її, вслухаючись у музику її мови.

Книга «Козацьке коло» – художньо-поетичне видання на історичну, зокрема козацьку тематику, складене з віршів і поем. Сам Дмитро Романович з козацького роду, і саме козацький дух роду формував життєвий шлях письменника та надихав автора саме на таку тематику.  Він є заступником польового гетьмана українського козацтва, головою ради старійшин Чорноморського козацького війська. Як зазначає сам автор, він має причетність до поезії ще з юнацьких років.

Гортаючи це видання, читач порине у чудовий світ козацької лірики та сатири.

Приємно зазначити, що найближчим часом планується вихід видання «Лицарі Козацького Чину», яке складе разом з вищезазначеними книжками своєрідне «трикнижжя».

У презентації візьмуть участь відомі науковці, поети та письменники, журналісти, шанувальники творчості автора.

Програма

Прес-реліз

 

Створено: 14.05.2018
Останнє оновлення: 15.05.2018
Переглядів: 262© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.