Музей Т.Г.Шевченка в Пекіні. Альбом-каталог. Анонс

1-2.jpg

Під час проведення ХІХ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 18 травня 2018 р. о 12.00 у відділі рідкісних видань і рукописів ОННБ відбудеться презентація альбому-каталогу «Збірка мистецьких творів Художнього музею Тараса Шевченка в Пекіні». 

Це спільний українсько-китайський проект. Видання, яке побачило світ у Пекіні, двомовне – українською і китайською мовами (редактор – Лі Ген, укладач – Алан Юй).  Воно містить близько двохсот творів українських і китайських митців різних видів і жанрів мистецтва, які є дарунком згаданому музею, і які певним чином відображають як зацікавлення мистців особою і творчістю Шевченка, так і сучасні тенденції в образотворчому мистецтві України і Китаю. Помітно представлені митці Одещини: Борис Бєлов, Оксана Здоровецька, Анатолій і Галина Кравченки, Олексій Малик, Валерій Цонін та ін. Всього 13 майстрів.

Організаторами музею, який офіційно був відкритий 23 вересня 2016 року, виступили Посольство України в КНР, Національна академія мистецтв України, Національний музей Тараса Шевченка, Національна академія образотворчого мистецтва і архітектури України, Академія каліграфії та живопису КНР, Академія мистецтв Лі Кежань КНР.

Формат презентації передбачає також виставку творів одеських художників, чия творчість представлена в Музеї Тараса Шевченка в Пекіні. Вона розгорнута в головному читальному залі та відділі рідкісних видань і рукописів бібліотеки.

Створено: 07.05.2018
Переглядів: 255© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.