До 145-річчя Соломії Крушельницької. Анонс

dodatok_do_anonsu.jpg

З 23 вересня 2017 року до 145-річчя від дня народження української оперної співачки, педагога С.А.Крушельницької (1872-1952) у відділі мистецтв експонуватиметься книжково-ілюстративна виставка «Соломія Крушельницька – видатна світова співачка».

Соломія Амвросіївна Крушельницька – видатна постать в історії вітчизняної культури. Ще за життя була визнана однією з найкращих співачок світу. Серед її численних нагород та відзнак, зокрема, звання «Вагнеровська примадонна» ХХ століття. Співати з нею на одній сцені вважали за честь Енріко Карузо, Тітта Руффо, Федір Шаляпін. Її талант високо цінували диригент Артуро Тосканіні, композитор Джаккомо Пуччіні, який вважав її найкращою Чіо-Чіо-сан в опері «Мадам Баттерфляй».

solomiya_krushelnytska_butterfly.jpg

Успіхи Соломії Крушельницької на оперних сценах світу були визнанням української музики й мистецтва. Одеські гастролі співачки відбулися в сезон 1896-1897 рр. у складі італійської оперної трупи. На сцені Одеської опери пройшло 35 вистав за її участі.

Фонди ОННБ дають можливість широко представити літературу про творчість відомої української співачки, численні статі з періодики та ілюстративні матеріали.

Виставка розрахована на широке коло користувачів і супроводжуватиметься бібліографічними оглядами представленої літератури.

 

Створено: 13.09.2017
Останнє оновлення: 18.09.2017
Переглядів: 338© 2018 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.