Презентація збірника творів Володимира Винниченка

В рамках XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася презентація збірника творів Володимира Винниченка «Намисто. Мала проза» (Київ, 2016).

Презентація збірника відбулась 9 червня 2017 року в приміщенні філологічного факультету ОНУ ім. І.І. Мечникова. Присутніми на ній були викладачі філологічного факультету та студенти закладу. Ці твори неодноразово перевидавалася. Минулоріч книжка побачила світ у видавництві «Наукова думка», і нині є частиною шкільної програми.

1.jpg

Сергій Гальченко

Відкрив презентацію Сергій Гальченко, кандидат філологічних наук, заступник директора Інституту літератури імені Т.Г.Шевченка НАН України. Він розповів про свою багаторічну працю по знаходженню, збиранню та поверненню в Україну творів видатних письменників, поетів, драматургів, які під утиском тоталітарного режиму були або закатовані, або змушені покинути рідну землю і жити за кордоном. Твори їх, починаючи з 20-30-х років ХХ століття, були вилучені з життя і недоступні для читачів аж до початку ХХІ століття. Одним з таких митців був Володимир Кирилович Винниченко (1880-1951), один з перших політичних діячів України, письменник і публіцист, який своєю творчістю і ділом боровся за здійснення віковічних мрій українського народу за своє політичне, соціальне і національне визволення.
Перша частина презентованої книги має назву «Намисто», і складається з 10 новел про українських дітей. Про її духовну цінність і велику вагу в царині дитячої української літератури змістовно і дуже емоційно розповіла Оксана Шупта–В’язовска, доцент, кандидат філологічних наук, зав. кафедри української літератури ОНУ ім. І.І.Мечникова.
Друга половина книги, яка має назву «Мала проза» і складається з 20-ти новел відзначається актуальною соціальною тематикою, новаторською художньою манерою письма і має реалістичний характер. Новели зображують процес пролетарізації села, життя наймитів, заробітчан, міської бідноти, студентства і провінційних акторів, політичних в’язнів і солдат. Про все це розповіли слухачам доценти університету Ірина Нечиталюк, Лілія Чікур, Людмила Мостова.

2.jpg

Ганна Єфимова

Під час заходу експонувалась книжкова виставка «Мала проза Володимира Винниченка 1920-1930-х років», на якій було представлено 30 книжок письменника, які зберігаються в Одеській національній науковій бібліотеці. Найцінніші експонати виставки – перше надруковане оповідання Винниченка «Краса і сила» у журналі «Киевская старина» 1902 р., а поряд з ним – це ж оповідання, надруковане у «Літературно-науковому вістнику» у Львові 1903 р. Всі інші видання – 1920-1930-ті роки, які більше ніколи не друкувались в Україні, аж до початку нового століття. Бібліографічний огляд виставки зробила заслужений працівник культури України, провідний бібліотекар залу «Закордонне українство» ОННБ Ганна Єфімова.

Твори Володимира Винниченка в фонді ОННБ

Створено: 21.06.2017
Останнє оновлення: 27.06.2017
Переглядів: 699© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.