Добірка творів Геннадія Щипківського

1.jpg

У центрі Геннадій Щипківський, зліва художник-ілюстратор Лариса Дем`янишина  

10 червня 2017 року в рамках XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в ОННБ відбулась презентація творів Геннадія Щипківського, поета, письменника-мислителя, життєлюба, заслуженого діяча мистецтв України, лауреата літературних премій імені Олеся Гончара, імені Валер’яна Підмогильного, імені Івана Гайдаєнка:

  • Мовчання вголос : повісті, новели. – Одеса : Астропринт, 2017.
  • Кримпульські вибрики : повісті, новели. – Одеса : Астропринт, 2017.
  • Клейноди степу : поезії. – Одеса : Астропринт, 2017.

Про нашого земляка Володимир Яворівський свого часу сказав: «Його твори – то не плід самої лише буйної письменницької (без неї письменник неможливий), а й гаряче дихання життя. Життя українського. Нашого з вами».

Відкрила презентацію заслужений працівник культури України, провідний бібліотекар залу «Закордонне українство» Анна Єфімова. Вона ознайомила слухачів із тематикою повістей та новел письменника, підкреслюючи, що, незважаючи на свій досить поважний вік, він сприймає життя як своє рідне, власне, яке належить йому, його сонячній душі:

«Я тут не гість. Тут все моє:

Струмки і річка, ліс і вбочі.

Тому і сонце пізнає

Мене, заглядаючи в очі.»

2.jpg

Володимир Сподарець, кандидат філологічних наук, доцент кафедри української філології Південноукраїнського національного педагогічного університету ім. К.Д. Ушинського, захоплено розповів про збірку поезій «Клейноди степу», про самоцвіти світобачення поета, про те, що кожен вірш – це спалах любові митця до рідної землі, до рідного села, до чарівливої природи.

Сергій Савченко, живописець, член НСХУ, поділився з читачами своїми враженнями від художньої палітри, якою користувався Щипківський, працюючи над кожним віршем. До нього приєдналась Лариса Дем’янишина, живописець, графік, член НСХУ та творчого об’єднання митців м. Южного «Новація». Кожна обкладинка книжок Щипківського – це її робота, робота натхненна і вражаюча, зігріта теплом серця художника.

3.jpg

Геннадій Щипківський і Роман Кракалія

Виступи Романа Кракалії, письменника, заслуженого журналіста України, та Василя Полтавчука, кандидата філологічних наук, письменника, літературознавця, підкреслили головну думку творів Геннадія Павловича: наш народ ніхто і ніколи не поставить на коліна, бо повік живе його дух, який не дозволяє зігнутись, скоритись, загинути. І так буде, доки живуть і працюють на нашій землі такі люди, як Геннадій Щипківський, який висловив своє кредо в наступних рядках:

«Нічим не схиблю ні на мить,

Допоки в мене, як сторожа,

Лампада у душі горить.

А люди кажуть: іскра Божа.»

4.jpg

Натхненне слово Анни Єфимової

5.jpg

img_2031.jpg

Створено: 20.06.2017
Переглядів: 1043
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.