Круглий стіл з актуальних питань популяризації книги та читання

Під час виїзного Свята книги в рамках XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 10 червня 2017 р. у м. Березівці (Одеська область) було проведено круглий стіл з актуальних питань популяризації книги та читання «Шляхи співпраці та координація зусиль бібліотек і видавництв щодо популяризації української книги та читання серед молоді».

1.jpg

На фото учасники круглого столу:
О. Афонін, Я. Різникова, В. Димова, В. Мосійчук, Ж. Глазова, Л. Арюпіна

Учасники круглого столу обговорили нагальні проблеми книговидання та книгочитання, пропонували шляхи вдосконалення взаємодії всіх ланок розбудови українського книжкової інфраструктури та збільшення кількості юних читачів.

         Питання, що були винесені на обговорення:

• Читання як глобальна проблема сучасного суспільства: чи варто бити тривогу?
• Державна політика щодо розвитку читання молоді і дітей: європейський та український вимір.
• Культура читання в умовах перевантаження національного та світового інформаційного простору.
• Шляхи популяризації читання та реклами книги:
      - популяризація книги в медійному просторі: реальність і потреби;
      - книга в Інтернеті: формування нової читацької культури.
• Форми роботи та інформаційні ресурси юнацьких бібліотек України, які мають засадниче значення для формування культури читання сучасної молоді.
• Репертуар сучасної української книги для молоді соціальної проблематики та як популяризувати їх позитивний виховний вплив.
• Проблеми формування фондів бібліотек для юнацтва.
• Регіональні проблеми закупівлі книжкової продукції для бібліотеки.
• Шляхи поєднання зусиль органів влади, бібліотек, видавців та книгорозповсюджувачів, закладів культури і освіти, громадських організацій для розвитку читання молоді в Україні.

2.jpg

В обговоренні цих питань взяли участь президент Української асоціації видавців та книгорозповсюджувачів О. Афонін, начальник відділу культури, мистецтв, національностей та релігій управління культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини ОДА Я. Різникова, генеральний директор Науково-виробничого підприємства видавництва «Наукова думка» НАН України І. Алєксєєнко та головний редактор видавництва «Мистецтво» Н. Прибєга; заступник генерального директора ОННБ Л. Арюпіна, директор Миколаївської обласної бібліотеки для юнацтва Н. Ткаченко, директор Одеської ОУНБ ім. М.С. Грушевського Ю. Амельченко, голова одеського відділення Національної спілки письменників України С. Дмитрієв.


Активну участь у роботі круглого столу взяли голова Березівської районної ради В. Мосійчук, заступник голови райради В. Димова, начальник відділу культури Березівської райдержадміністрації Ж. Глазова, начальник відділу з питань комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації С. Чернецький.

3.jpg

Про успішний досвід зі збереження бібліотек в умовах децентралізації, про запровадження перевірок у сільських бібліотеках із аналізом конкретних прорахунків та встановлення контролю за їх усуненням, а також поширення успішних практик розповів голова Березівської районної ради В. Мосійчук.  Активними учасниками круглого столу стали делегати всеукраїнського бібліокаравану «Читай, юність!»: директор Державної бібліотеки України для юнацтва Г. Саприкін та директори і заступники директорів 12 обласних бібліотек для юнацтва України.


Результати обговорення не тільки допомогли виявити головні шляхи подолання проблем, пов’язаних з читанням серед молоді, а й дозволили визначити подальші напрями співпраці видавництв, бібліотек, навчальних закладів та професійних громадських об’єднань.

4.jpg

Створено: 16.06.2017
Останнє оновлення: 19.06.2017
Переглядів: 871© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.