Фотоесе Роберта Доусона

9 червня 2017 року в рамках XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулося відкриття фотовиставки «Публічна бібліотека»: фотоесе Роберта Доусона», яку представила завідуюча сектору спеціалізованих читальних залів відділу міжнародних проектів ОННБ Катерина Палій.

Роберт Доусон – відомий американський фотограф, викладач Стенфордського університету та Державного університету Сан-Хосе, народився в 1950 році в Сакраменто, США.

Цей проект – фотографічний огляд публічних бібліотек з усіх куточків Сполучених Штатів. Понад 17000 публічних бібліотек працюють у цій країні. Роберт Даусон працював над згаданим проектом 18 років та сфотографував сотні бібліотек у 48 штатах, від Аляски до Флориди та від Нової Англії до Каліфорнії. Фотографії показують динамічну і необхідну систему, існування якої може бути під загрозою. На презентації відбулося жваве обговорення важливості існування бібліотек та просування читання серед населення. Своїми думками ділиться директор Державної бібліотеки України для юнацтва Георгій Саприкін: "Україна втратила статус держави, яка найбільше читає у світі і, згідно зі статистикою, майже половина дорослого населення України не читає художньої літератури. Народ, який втратив інтерес до читання, виявляється на межі культурної деградації, стає слабким і вразливим. Українці повинні стати освіченою, розвиненою нацією. Для цього треба багато читати".

1.jpg

Директор Централізованої міської бібліотечної системи для дітей м. Одеси, заслужений працівник культури України Галина Лазарєва наголосила на важливій ролі дитячих бібліотек щодо формування і підтримки читацького інтересу у дітей, взаємодії бібліотек зі шкільними та дошкільними виховними закладами.
Виставка, яка діятиме до 27 червня в головному читальному залі ОННБ, є частиною програми Американського дому “Gallery on the Go”.

2.jpg

Модератор заходу Катерина Палій

4.jpg

5.jpg

6.jpg

sam_2509.jpg

sam_2510.jpg

 

Створено: 16.06.2017
Останнє оновлення: 20.06.2017
Переглядів: 776© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.