Творча зустріч з Мирославом Дочинцем

01.jpg


У якості спеціального гостя XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині»був запрошений відомий український прозаїк, журналіст і видавець, лауреат Національної премії ім. Т. Шевченка Мирослав Дочинець (Мукачево). Зустріч з письменником відбулася 9 червня 2017 року в ІРЦ «Вікно в Америку».

1-1.jpg

У 2016 році Мирослав Дочинець став лауреатом премії Президента України «Українська книжка року» за книжку «Синій зошит» і трикнижжя «Лад». Останнє включає такі визначні твори, як «Многії літа», «Вічник» та «Світован». Про його творчість з пієтетом висловлювалися такі авторитетні люди, як Є. Сверстюк, М. Слабошпицький, М. Сидоржевський та ін.

2.jpg

Слово має Йосип Бурчо

Зустріч зібрала відомих одеських письменників, журналістів, художників, студентську молодь – шанувальників творчості Дочинця. Привітала гостя заступник генерального директора з наукової роботи ОННБ Ліна Арюпіна. У розмові з прозаїком активну участь взяли редактор газети «Прес-кур`єр» Йосип Бурчо, літературознавець, доцент Південноукраїнського педуніверситету ім. К.Д. Ушинського Володимир Сподарець, заступник голови Одеської обласної організації НСХУ Сергій Савченко та ін.

2a.jpg

Сергій Савченко (У першому ряду другий справа - Володимир Сподарець)

Мирослав Іванович розкрив в загальних рисах зміст та ідею ключових творів із свого творчого доробку, тезисно виклав власну філософсько-світоглядну концепцію, в якій велику роль відіграє самопізнання, прагнення до гармонії зі світом і самим собою, стремління до свободи і цінності особистості як такої. Це робить українців, на його переконання, носіями європейських цінностей. У глобальному вимірі письменник-мислитель (якого влучно назвали «українським Діогеном в бочці») наголосив на особливій місії України щодо їх збереження.
Мирослав Дочинець також визначив роль слова як енергетичного потоку, що таїть велику дієву, духовну силу, і в моральному сенсі посилює нашу відповідальність за його використання.
Мова творів Дочинця оригінальна, сучасна, і, разом з тим, вона акумулювала праукраїнську (що в нас генетично закладена). Головний герой більшості творів закарпатського письменника Андрій Ворон – знахар, мудрець, «карпатський Сковорода», є яскравим носієм подібної мови («Многії літа. Благії літа», «Світован», Синій зошит» та ін.).

4.jpg

Модератор зустрічі, співробітник ОННБ Володимир Кудлач

Наступного дня на іншому майданчику відбулася зустріч із закарпатським прозаїком в ООУНБ ім. М.С. Грушевського, яка також засвідчила помітно зростаючий інтерес до творчості Мирослава Дочинця на південних теренах України.
Твори цього художника слова також користувалися успіхом під час виїзного Свята книги в м. Березівку, що розширює географію його шанувальників.

6.jpg

5.jpg

Книга Мирослава Дочинця "Триб", (видавництво "Карпатська вежа", 2017) стала переможницею конкурсу "Краща книжка виставки форуму-2017" в номінації "Сучасне літературно-художнє видання". 

dyplom-2.jpg

Прес-реліз

Програма

Створено: 15.06.2017
Останнє оновлення: 19.06.2017
Переглядів: 695© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.