Збірка повістей Олеся Ульяненка «Там, де Південь»

1-2.jpg

9 червня 2017 року в рамках XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» відбулася презентація повістей Олеся Ульяненка «Там, де Південь» за участі Євгенії Чуприни, упорядника книжки, й Андрія Гончарука – керівником видавництва «Люта справа», котре є новачком цьогорічної виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

uljanenko1.jpg

Як наголосив його директор Андрій Гончарук, видавництво «Люта справа» створено 17 січня 2014 року, «саме в часи бунту, барикад і формування нових усвідомлень українства». Своєю місією видавництво вважає популяризацію культурних феноменів в літературі, актуальних і співзвучних сьогоденню.
Одним з таких феноменів стала збірка Олеся Ульяненка «Там, де Південь» (2017), до якої увійшли чотири повісті: «Там, де Південь», «Сєдой», «Зимова повість» і «Богємна рапсодія».

У кожного свій смак… Так кажуть, коли йдеться про витвір літератури і мистецтва, щодо якого не має сталої думки… Ця характеристика дуже підходить Олесю Ульяненку (1962-2010), українському письменнику, котрий за життя отримав славу плідного, талановитого і скандально відомого, твори якого не кожен здатний зрозуміти. Критики навіть порівнюють його прозу з картинами Йєроніма Босха… Роман «Жінка його мрії» був заборонений Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі через «порнографічність» (2009), згодом заборону було скасовано. Одночасно твори Олеся Ульяненка відзначалися преміями журналів «Сучасність», «Благовіст», «Кур’єр Кривбасу», роман «Сталінка» (1994) отримав Малу Шевченківську премію (1999). Через два роки після смерті письменника на його честь було засновано Міжнародну літературну премію. Щоб зрозуміти творчість Олеся Ульяненка, то краще взяти у руки його книги.

Про творчий шлях письменника розповіла упорядник збірки «Там, де Південь» Євгенія Чуприна, яка за життя О.Ульяненка була його літературним агентом, а нині очолює оргкомітет Міжнародної літературної премії ім. Олеся Ульяненка. Вона також презентувала його книгу – «збірку малої прози» «Яйця динозавра», що вийшла у видавництві «Люта справа» 2016 року.

Створено: 15.06.2017
Останнє оновлення: 19.06.2017
Переглядів: 625© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.