Творча зустріч із письменником Юрієм Шеляженком

1.jpg

Чим слушний поетичний ген? Впливу сучасної української літератури, зокрема поезії, на розвиток свідомості, суспільну думку та настрої, ролі поезії у поширенні вільнодумства було присвячено творчу зустріч із письменником, журналістом, видавцем і правозахисником Юрієм Шеляженком, яка відбулася 10 червня 2017 року в рамках XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

sheljazhenko1.jpg

Свої погляди на проблеми свободи особистості і людства Юрій Шеляженко висловлює мовою літератури. Він є автором збірок поезії, прози і публіцистики: «Я – традиція», «Свобода людства», «Душа – це людина в центрі буття», «И в смертной схватке с целым морем бед…», «Суверенітет особистості: традиції та перспективи», «Мій Євромайдан», «Самоучка», «Не воюй», «Абетка вільнодумців, анти-абетка корупції (поема з авторськими ілюстраціями)».

sheljazhenko4.jpg

Для Шеляженка головню є віра в найвищу цінність людини, її свободу – це культові поняття. У своїй поемі «Абетка вільнодумців, анти-абетка корупції» автор запрошує замислитись над тим, що людська свобода є універсальною цінністю і представляє собою самостійність, незалежність людини, відсутність або подолання обмежень. Проблему корупції він розглядає не з позиції кримінального злочину. Вона є результатом порушення свободи, зловживання нею, впровадження монополії, нехтування цінностями, перетворення людини на раба. Шлях подолання корупції автор бачить через розвиток свободи людини, принципів суверенітету особистості, яка одночасно має бути відповідальною за свої вчинки, ставитися із повагою до свобод інших людей, із дотриманням трьох основних моральних законів: віри в себе, вірності собі, володіння собою. Автор пропонує свою книгу для «мислячих читачів з почуттям гумору, любителів поезії та мистецтва, а також для віруючих у найвищу цінність людини».
Разом з книгою за мотивами поеми було презентовано однойменний авторський мультфільм.

Створено: 15.06.2017
Оновлено: 20.06.2017
Переглядів: 1948
© 2024 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.