Творча зустріч з Еллою Леус

Розширена презентація, на якій було кілька видавничих проектів, відбулася 10 червня 2017 р. в рамках XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Були представлені книжки Елли Леус: трилогія «Сферы» і збірки малої прози «Високосный дневник» та перший друкований номер літературного альманаху «Палисадник». (Вып. 1. Дайджест 2014-2016 гг., «Астропринт»).


Представляла творчість авторки Ольга Шубіна, оглядач газети «Одесский вестник», старший редактор філії ПАТ «Національна суспільна телерадіокомпанія України "Одеська регіональна дирекція"», медіакоординатор літературного альманаху «Палисадник».

Елла Леус розповіла про деякі особливості своєї творчої діяльності. Зокрема про те, що її новий роман «Сферы» є частиною трилогії (раніше вийшли романи «Палач» (премія імені П. Куліша) і «Антипадение»). Лейтмотивом усіх трьох книжок є війна, її неминучість та всепоглинаюча сила. Війна ламає долі людей, залишаючи свій відбиток на кожній людині… Письменниця відзначила, що будь-який  літератор, що випускає в самостійне життя своїх героїв, розуміє, наскільки важлива для сприйняття читачем полярність та неоднозначність їх емоцій і почуттів, тому вельми цінна наявність у трилогії різних проявів прихильності, любові, дружби і, паралельно з цим, лють їх життєвих антагоністів.

 fot-2.jpg

Ведуча презентації Ольга Шубіна та письменниця Елла Леус

Також Ела Леус є засновником та головним редактором літературного альманаху «Палисадник». Літературний альманах «Палисадник» – це сучасне мережеве видання, головна мета якого є популяризація і просування якісних поетичних та прозових творів до читача. Він є зручною альтернативою багатосторінковим друкованим періодичним виданням. Літературний альманах «Палисадник» представляє кращих авторів, які пишуть російською та українською мовами, незалежно від їх громадянства і місця проживання.

fot-5.jpg

Перший випуск одеського літературного альманаху «Палисадник» вийшов 22 червня 2014 року. За три роки копіткої роботи редакції журналу вдалося познайомити читачів з кращими творами сучасних українських та зарубіжних прозаїків і поетів. Видання адресоване викладачам, студентам, критикам, широкому колу читачів – усім, хто цікавиться сучасною українською літературою та вивчає тенденції її розвитку. 

Цьогорічний перший друкований випуск альманаху «Палисадник» – це дайджест творів, опублікованих у 2014-2016 роках в електронному варіанті. Тексти розміщені за алфавітом прізвищ авторів, тобто демократично: поруч з маститими авторами – невідомі широкому загалу початківці. «Палисадник» заснований в Одесі, тому не дивно, що місцеві автори представлені досить широко. Але видання – всеукраїнське.

Редколегія альманаху сподівається, що «Палисадник» як всеукраїнське видання стане вагомим чинником, що впливатиме на літературний процес у нашій державі, а серед авторів будуть як відомі, так і ті, хто в силу певних обставин ще не зміг проторувати собі дорогу в літературу.   
Літературне слово єднає всю Україну!

В презентації та обговоренні творчості Е. Леус, її творів, взяли участь: член редакційної колегії альманаху «Палисадник» Наіль Муратов, письменниця Арсенія Велика, журналіст ЮНЕСКО Софія фон Мінквіц, юрист Лідія Марініч, гості презентації.

На завершення презентації Елла Леус подарувала ОННБ трилогію «Палач», «Антипадение», «Сфери» і літературний альманах «Палисадник». 

Про автора

ФОТОРЕПОРТАЖ

fot-3.jpg

Журналіст ЮНЕСКО Софія фон Мінквіц, письменниця Арсенія Великая

fot-7-1.jpg

Лідія Марініч - активна учасниця презентації

fot-11.jpg

Елла Леус подарувала свої твори в фонд ОННБ

fot-12.jpg

Учасники та гості презентації: сидять зліва направо - поетеса Жанна Жарова, Софія фон Мінквіц; стоять – зліва направо Наїль Муратов, Елла Леус, Арсенія Великая, Лідія Марініч

Створено: 14.06.2017
Останнє оновлення: 20.06.2017
Переглядів: 600© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.