Презентація книги Ігоря Стамбола «Злочинний порятунок»

452.jpg

10 червня 2017 р. в рамках XVIІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» під час виїзного Свята української книги у місті Березівка відбулася презентація книги Ігоря Стамбола «Злочинний порятунок». Автор збірки – переможець І-го Всеукраїнського конкурсу імені Григора Тютюнника у номінації «Проза».

1.jpg

До збірки Ігоря Стамбола «Злочинний порятунок» увійшло шість історичних і соціальних оповідань, присвячених подіям Другої світової війни, післявоєнному голоду та періоду 90-х в Україні. Ці події невід’ємна частина життя українського села. Історіософія стала тлом оповідань, в яких простежуються прогалини в історичній пам’яті народу, протистояння прорадянської та національної концепції, роль маленької людини на тлі глобальних подій.

2.jpg

Ведуча презентації працівник науково-методичного відділу ОННБ Тетяна Гюмюшлю

Під час виступу автор зазначив, що вихід книги для нього – це справжня перемога. Це перехід за невловимий горизонт, за яким тебе вже фізично не сприймають. Поява цієї книги – це перемога і автора і всього українського села. У збірці відображені його проблеми. Надалі в планах новий твір, де буде в містично-реалістичному ключі показано, як злочини комуністичного режиму ХХ століття вплинули на формування сьогоднішнього посттоталітарного суспільства. Присутні на презентації гості Світлана Кучеренко та Тетяна Добко висловили думку, що сільським жителям дуже важливо мати розраду для душі, можливість для творчого вираження, тому особливо в цей складний час потрібна саме така література, яка буде розповідати про життя простих людей.
Ігор Стамбол народився у селі Василівка Біляївського району Одеської області. Закінчив історичний факультет ОНУ імені І.І.Мечникова. Як історик, чимало досліджень присвятив рідному краю. У 2015 році став лауреатом конкурсу короткої прози в рамках проекту «Бесарабські діалоги». З жовтня 2015 року працює в Національній бібліотеці України імені В.І. Вернадського, викладач історії в ОАДК ОНПТУ (2011-2015), учений секретар Українського біографічного товариства, молодший науковий співробітник Інституту біографічних досліджень (теорія та методика біобібліографії).

Прес-реліз

Створено: 14.06.2017
Останнє оновлення: 20.06.2017
Переглядів: 1170
© 2020 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.