Виставка-форум-2017. Прес-конференція

31 травня 2017 р. відбулася чергова прес-конференція, присвячена проведенню XVІIІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині». Цього разу організатори виставки зібралися в конференц-залі КЦ «Український Дім Одеси», який з кожним роком усе активніше включається у цей проект.

1.jpg

Учасники прес-конференції (зліва на право): Дар Лівшиц, Віктор Денісов, Ліна Арюпіна, Ярослава Різникова, Наталія Чайчук, Володимир Рутківський, Тамара Кухарук  

Відповідно до плану роботи Міністерства культури України та на виконання «Регіональної програми підтримки розвитку книговидання та засобів масової інформації в Одеській області на 2017-2019 роки», затвердженої рішенням Одеської обласної ради № 284-VII від 23.12.2016 року, 9–11 червня 2017 року Міністерство культури України, Українська асоціація видавців та книгорозповсюджувачів і Одеська національна наукова бібліотека за підтримки Державного комітету телебачення і радіомовлення України, Одеської обласної державної адміністрації, Одеської обласної та Одеської міської рад проводять XVIІI Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині».
Програма виставки-форуму передбачає широкий спектр інформаційно-рекламних заходів. Серед них: презентації нових вітчизняних видань, промоакції, мистецький ярмарок, зустрічі з видавцями, поетами, письменниками, автограф-сесії, майстер-класи за участі майстрів народної творчості, «дискусійна студія» тощо. У цьогорічному книжковому святі візьмуть участь близько 70 провідних видавництв України, які представлятимуть в Одесі свій доробок; близько 40 презентацій книг (зустрічі з письменниками, автограф-сесії та майстер-класи).
Вперше у рамках виставки-форуму відбудеться Всеукраїнський молодіжний бібліокараван «Читай, юність!» за участі Державної бібліотеки України для юнацтва та Одеської обласної бібліотеки для юнацтва імені В. В. Маяковського. Спільно з Одеською обласною бібліотекою для дітей імені В.Катаєва проводиться свято дитячої книги «Книжкова феєрія для нових поколінь» (за окремою програмою).
Проведення цього масштабного заходу сприятиме подальшій розбудові Української держави, збереженню і примноженню духовного та культурного надбання українського народу; розвитку і функціонуванню української мови в усіх сферах громадського життя; піднесенню вітчизняної видавничої справи; утвердженню в суспільстві престижу української книги; розповсюдженню та популяризації нових книжкових видань, що вийшли впродовж року на теренах України; поповненню бібліотек Південного регіону новою літературою.

 2-1.jpg

Наталія Чайчук, меценат, директор культурного центру «Український дім Одеси», зазначила, що проведення таких акційпривертає увагу широкого колу суспільства, та сприяє збереженню та примноженню духовного й культурного надбання українського народу. У своїй промові вона також відзначила книгу А.М.Пасічного «Від “макаронів” до графічного дизайну», яка була видана за підтримки культурного центру «Український дім Одеси», та презентація якої пройде в рамках виставки-форуму

3-1.jpg

Ярослава Різникова (у центрі), начальник відділу культури, мистецтв, національностей та релігій Управління культури, національностей, релігій та охорони об'єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації, наголосила на значущості книги, читання і бібліотеки в формуванні світогляду сучасної людини, а також відзначила спільну плідну організаційну роботу з Одеською національною науковою бібліотекою.
Заступник генерального директора з наукової роботи Одеської національної наукової бібліотеки Ліна Арюпіна, розповіла про заходи програми XVIІI Всеукраїнську виставку-форум «Українська книга на Одещині», зокрема про традиційне виїзне Свято книги, що відбудеться цьогоріч у м. Березівці (Одеська область).
Володимир Рутківський, письменник, публіцист, лауреат Національної премії України ім. Тараса Шевченка (2012 р.), член Національної спілки письменників України відзначив у своїй промові творчість сучасних українських письменників, які відомі і за межами нашої країни, та розповів про свої творчі плани.

7-1.jpg

Про презентацію нового соціального проекту «История одесских выставок. 1917-1991», якій відбудеться у рамках виставки-форуму, а також про конкурс читацьких рецензій «Замовте слово про книгу» розповів Віктор Денісов (на фото справа), кандидат технічних наук, член-кореспондент Транспортної академії наук України, доцент Одеської національної морської академії, лауреат Галереї почесних благодійників Одещини «Люди щедрих сердець», заступник голови оргкомітету ХVІІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині».

Дар Лівшиц, директор ПП «Одесакнига», член Української асоціації видавців і книгорозповсюджувачів у своєму виступі розповів про нові напрями у видавничій діяльності

Репортаж 7 телеканал

Створено: 01.06.2017
Переглядів: 703© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.