Творча зустріч з Мирославом Дочинцем. Анонс

dochinec-foto-2.jpg

В рамках XVIІВсеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» 9 червня 2017 року о 12.00 у відділі міжнародних проектів ОННБ (вул. Пастера, 13) відбудеться презентація Книжкової премії «Українська книжка року» за участі лауреата Національної премії ім. Тараса Шевченка, лауреата премії Президента України «Українська книжка року» Мирослава Дочинця (м. Мукачево).

1-3.jpg

(Цьогорічною книжковою новинкою - пятикнижжям "Триб", присвяченого карпатському мудрецю Андрію Ворону, автор бере участь у конкурсі "Краща книга виставки-форуму 2017")

Прес-реліз

Програма

Довідково

Мирослав Іванович Дочинець народився в сім`ї вчителів 3 вересня 1959 р. у місті Хусті Закарпатської обл. Батько майбутнього письменника Іван Юрійович свого часу закінчив з відзнакою філософський факультет Київського університету, але мусив учителювати в школі-інтернаті й ПТУ, оскільки відбув шість років ГУЛАГу за націоналізм. Мати викладала географію.

Друкуватися почав з шостого класу. 1977 року вступив на факультет журналістики Львівського університету. Професійну журналістську роботу розпочав 1982 р. в газеті «Молодь Закарпаття».

1990 р. заснував у Мукачеві газету «Новини Мукачева», співробітничав у якості власного кореспондента з іншими закарпатськими, республіканськими та всесоюзними періодичними виданнями.

1998 р. заснував у Мукачеві видавництво «Карпатська вежа», у якому як головний редактор і директор підготував і видав упродовж п’яти років понад 100 видань.

2003 – член Асоціації українських письменників. 

Твори автора перекладалися російською, угорською, словацькою, румунською, польською, французькою, італійською, англійською, японською мовами.  

Одружений, має дітей, онуків. Захоплюється садівництвом. 

Звання, премії

1998 – звання «Журналіст року Закарпаття».

2004 – лауреат Міжнародної літературної премії «Карпатська корона».

2012 – відзнака «Золотий письменник України».

2014 – лауреат національної премії України ім. Тараса Шевченка за романи «Криничар. Діяріюш найбагатшого чоловіка Мукачівської домії» та «Горянин. Води Господніх русел».

2016 – лауреат премії «Українська книжка року» у номінації «За видатні досягнення у галузі художньої літератури» за видання «Синій зошит. Аркуші днів світящих» та «Лад».

 

Створено: 30.05.2017
Останнє оновлення: 07.06.2017
Переглядів: 455© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.