Книги

Газети

Журнали

Історія та допоміжні історичні дисципліни

Осадчий Т. І. Українське селянство та його історична доля : історично-статистична розвідка / Т. Осадчій. – Київ : Друк. 2-ї Артілі, 1912. – 32 с.

Тихон Іванович Осадчий (1866-1945), український громадський діяч, економіст, теоретик кооперативного руху, один із провідних земських статистиків України, автор близько 120 наукових праць, присвячених питанням землеволодіння і землекористування, розшарування селянських господарств. Т. І. Осадчий усвідомлював необхідність дослідження та збереження історико-культурної спадщини народу. Його монографія «Українське селянство та його історична доля» хронологічно розпочинається з середини XIV століття. Праця розділена на вступ і три короткі розділи: «Доля селянства в історії України», «Залежність кріпака селянина», «Українське селянство після 1861 року».
Примірник Одеської національної наукової бібліотеки раніше зберігався у приватній колекції Михайла Комарова (1844-1913), відомого українського бібліографа, етнографа, громадського діяча, про що свідчить власницька печатка на обкладинці та титульному аркуші.

Переглядів: 1902