Персоналії Шатійон (Шатільйон), Луї де
Châtillon (Chastillon), Louis de
Бл. 1639, Сент-Мену – 1734, ПарижГравер, художник по емалі, мініатюрист. Спочатку вчився на ювеліра у Парижі. Після знайомства із Ш. Лебреном зайнявся гравіруванням. Пізніше повністю присвятив себе розпису по емалі. Створив багато оправлених у коштовності портретів на емалі для Людовіка XIV, які король дарував іноземним послам. Серед його робіт — 15 гравюр (28 арк.) із серії «Завоювання Людовіка XIV» (Les Grandes conquêtes du roi), виконаних за малюнками Себастьяна Леклерка у 1686.
Брав участь у проєкті Королівської академії наук «Природна історія рослин», для ілюстрування якого Луї де Шатійон виконав 114 гравюр. Проєкт так і не був завершений – вийшов тільки один том під назвою «Mémoires pour servir a l'histoire des plantes» (1676) (Записки, що служать для історії рослин). Ці гравірувальні дошки зберігаються у Луврі (відділ Калькографії).
Л. Шатійону приписують також виконання гравюр для видання «Divers desseins de décorations de pavillons» (Різні варіанти оформлення павільйонів) – за ескізами Шарля Лебрена.
Доля королеви. 1710.
