Про проект

Ідея створення віртуального музею історії бібліотеки виникла, коли фахівці ОННБ розпочали роботу з підготовки до відзначення знаменної дати в її історії — 185-річчя. Далеко не всі з числа бажаючих побачити бібліотеку і скористатися її послугами зможуть приїхати до Одеси, тому, використовуючи переваги новітніх технологій, ми представляемо сторінки історії нашої книгозбірні, які, на наш погляд, зможуть надати уявлення про її діяльність.

Історія бібліотеки розділена на декілька періодів.

Перший період розкриває становлення та розвиток бібліотеки у ХІХ столітті — від заснування у 1829 році до 1920 року, коли в Одесі остаточно було встановлено Радянську владу і бібліотека вступила в принципово інший період свого життя.

Другий період буде розкривати історію до 1945 року, коли бібліотека працювала у буремному двадцятиріччі становлення нового суспільства, відчувши на собі тягар тоталітарної держави.

Третій період — це діяльність у 1945-1991 роках — період сталого розвитку, становлення бібліотеки як загальнодержавної установи.

Сучасний період — діяльність бібліотеки в незалежній, демократичній Україні у нових політичних і соціально-культурних умовах, опанування новітніх технологій, визнання бібліотеки як національної установи.

Кожен розділ музею складено із двох рівнів. На першому надається загальна інформація та представлено ілюстративний матеріал. В тексті коліром позначені посилання, за якими подається розширена інформація другого рівня.

Шановні відвідувачі, ми представляємо вашій увазі перший «зал» нашого музею. Сподіваємося, що невдовзі ви отримаєте можливість пройти по всьому музею нашої бібліотеки.

View this page in English