Книги

Газети

Журнали

Книги, надруковані українською мовою протягом 1801-1922 рр.

Шевченко Т. Г. Перебендя Т. Г. Шевченка / з переднім словом Ів. Франка. – Львів : Накладом І. Франка. Друк. Т-ва ім. Шевченка. Під зарядом К. Беднарського, 1889. – 68 с. – (Літературно-наукова бібліотека ; кн. 1). – 1-ша кн. конволюту. – У цій оправі також: Листочки до вінка на могилу Шевченка; Смерть Каїна : легенда Івана Франка ; Австро-руські спомини (1867-1877) М. Драгоманова ; З історії публічного виховання в сучасній Європі.

У лютому 1889 р. І. Франко започаткував видавничу серію «Літературно-наукова бібліотека» (виходила у 1889–1897 рр.). Перша книжка серії – «Перебендя» Т. Шевченка. У цій поемі Шевченко відобразив свої літературно-естетичні погляди та думки про місце поета в суспільстві. У центрі твору – образ народного співця, кобзаря Перебенді. Так називали диваків, що вміли весело, дотепно про що-небудь розповісти. У поетичному контексті це ім'я, власне, і символізує кобзаря.

Примірник Одеської національної наукової бібліотеки – з приватної колекції Михайла Комарова (1844-1913), відомого українського бібліографа, етнографа, громадського діяча.

Переглядів: 392
Див. в електронному каталозі