Книги

Газети

Журнали

Історія та допоміжні історичні дисципліни

Барвінський О. Г. Ілюстрована історія Русі від найдавніших до нинішніх часів : з двома історичними картами Русі і 40 ілюстраціями / після руських і чужих істориків написав Олександер Барвіньскій. – Львів : Коштом і заходом Т-ва «Просвіта». Друк. Т-ваім. Шевченка. Під зарядом К. Беднарського, 1890. – 282, V с. : іл., портр., карти.

1888 року товариство «Просвіта» оголосило конкурс на написання популярної історії України. За працю взявся український громадсько-політичний діяч, історик, педагог Олександр Григорович Барвінський (1847-1926). 28 серпня 1890 року на зборах товариства «Просвіта» в Коломиї він представив «Ілюстровану історію Русі від найдавніших часів до нинішніх днів після руських і чужих істориків».
Ця найкраща популярна праця О. Барвінського з’явилася на світ восени 1890 року. Вона містить багатий ілюстративний матеріал, а також портрети видатних українських політичних і культурних діячів. У своїй роботі О. Барвінський на противагу москвофільській історичній концепції вказує на відмінності у розвитку українського і російського народу.
Примірник Одеської національної наукової бібліотеки раніше зберігався у приватній колекції М. Ф. Комарова (1844-1913), відомого українського бібліографа, етнографа, громадського діяча, про що свідчить власницька печатка на обкладинці та титульному аркуші.

Переглядів: 6731
Див. в електронному каталозі