Книги

Газети

Журнали

Книги, надруковані українською мовою протягом 1801-1922 рр.

Нечуй-Левицький І. С. Перші київські князі Олег, Ігор, Святослав і Святий Володимир і його потомки / І. Левіцький. – Киев : Тип. М. П. Фрица, 1876. – 68 с. – 1-ша кн. конволюту.

В історичному нарисі «Перші київські князі» І. С. Нечуй-Левицький описує слов'ян, їхні звичаї, порівнюючи їх із сучасними. Тут також розповідається про покликання варягів, про київських князів до Андрія Боголюбського. Вказується на походження станів, зародження кріпосного права і на спогади про удільних князів в українських народних піснях, які побутують серед сучасників автора в ХІХ столітті, з наведенням їх текстів.
Цей твір І. С. Нечуя-Левицького з фонду Одеської національної наукової бібліотеки є першою книгою власницького конволюту з колекції М. Ф. Комарова (1844-1913), відомого українського бібліографа, етнографа, громадського діяча, про що свідчить наявність ініціалів «М. К.» та загальна назва конволюту: «Левіцький. Історія України» на корінці обкладинки. Також присутня власницька печатка на обкладинці та титульному аркуші.

Переглядів: 146
Див. в електронному каталозі