Книги

Газети

Журнали

Історія та допоміжні історичні дисципліни

Доманицький В. М. Смерть за правду : (оповідання про Івана Гуса) / написав В. Доманицький. – СПб. : Благотвор. О-во изд. общеполез. и дешевых кн. Тип. училища глухонемых (М. Аленевой), 1906. – 31 с. : іл. – (Благотвор. О-во изд. общеполез. и дешевых кн. ; № 50).

«Благодійне товариство з видання загальнокорисних і дешевих книг» протягом 1898-1918 років видавало брошури та книжки громадсько-політичного, економічного й історичного змісту, художню літературу, шкільні підручники. У авторському складі зазначених видань був і український літературознавець, письменник, фольклорист, публіцист, громадсько-політичній діяч Василь Миколайович Доманицький (1877-1910). У 1906 році вийшла друком його праця «Смерть за правду», друге видання побачило світ у 1915 році. Книжка присвячена Янові Гусу, чеському релігійному мислителю, реформатору, національному герою.
Примірник Одеської національної наукової бібліотеки раніше зберігався у приватній колекції Михайла Комарова (1844-1913), відомого українського бібліографа, етнографа, громадського діяча, про що свідчить власницька печатка на обкладинці та титульному аркуші.

Переглядів: 1197