Книги

Газети

Журнали

Книжкова колекція М.Ф. Комарова (1844-1913)

З історії публічного виховання в сучасній Європі / М. П. Драгоманов, А. Д. ван Гамель ; [пер. І. Я. Франко]. – Львів : Друк. Т-ва ім. Шевченка, 1890. – 70 с. – (Літературно-наукова бібліотека ; кн. 5). – Припл. до кн.: Шевченко Т. Г. Перебендя Т. Г. Шевченка. – Львів, 1889.

У книжці опубліковано статтю М. Драгоманова «Наука теологічна в Західній Європі». Автор аналізує еволюцію поглядів на релігію і церкву в Західній Європі протягом XVII-XIХ ст., вплив релігії на громадські організації, погляди наукової думки на віру і церкву, розглядає особливості викладання історії релігій в школах та університетах. У видання включено також «Програму початкового курсу історії релігій» Антона Джерарда ван Гамеля (Anton Gerard van Hamel) (1845-1907) – богослова, професора французької мови та редактора «De Gids», найстарішого голландського літературного журналу (засновано у 1837 р.).

Примірник Одеської національної наукової бібліотеки – з приватної колекції Михайла Комарова (1844-1913), відомого українського бібліографа, етнографа, громадського діяча.

Переглядів: 1490
Див. в електронному каталозі