До Всесвітного дня океанів

vist-1.jpg

До Всесвітного дня океанів, 8 червня 2021 р. довідково–інформаційний відділ ОННБ провів День інформації за участі науковців та фахівців. До цієї події працівники відділу підготували також однойменну тематичну книжкову виставку. 

Всесвітний день океанів – день, якій покликаний нагадати  людству про те, що світовий океан є колискою життя на нашій планеті, 70%  якої вкрито водою. Саме океани забезпечують більшу частину кисню на планеті, яким ми дихаємо, при цьому близько 30% виробленого людьми вуглекислого газу він поглинає, тим самим сприяючи нейтралізації наслідків глобального потепління. Океан є найбільшим у світі джерелом білка, джерелом їжі та ліків для людини, важливою частиною біосфери. Від біорізноманіття морських прибережних районів залежить життєдіяльність понад 3 млрд. чоловік.

img_0938.jpg loshk.jpg pyatakova-1.jpg

Увагу присутніх привернув виступ Мельника Є. А., завідувача сектору гідрографічних досліджень Українського наукового центру екології моря, який наголосив на значенні океанів та морів для людства, які є основним джерелом білка, їжі та ліків для людини. Виступаючий розповів про основні напрями діяльності УкрНЦЕМ, про заплановані дослідження та очікувані результати, про участь у міжнародних проєктах.

Один з організаторів зустрічі, співробітник довідково-інформаційного відділу ОННБ Лошкарьова Н.П. у своїй розлогій промові розповіла про історію океанізації Землі, особливості кожного океану, їх значення для людства. Значну увагу доповідчка приділила питанню взаємодії океанів з навколишнім середовищем; розвитку всесвітнього руху на захист океанів, а також мобілізацію спільних зусиль у рамках проєкту сталого розвитку та використання Світового океану (вгорі на світлині у центрі).

П’яткова В.Ф., старший викладач кафедри океанології та морського природокористування Одеського державного екологічного університету, ознайомила присутніх з напрямами наукової діяльності кафедри (вгорі на світлині справа)

audit.jpg auditor.jpg kobzar.jpg

На заході були присутні науковці, фахівці, студенти морського ліцею; на фот. справа: з виставкою знайомиться  Кобзар Т.А., науковий співробітник лабораторії гідробіоники та службового використання тварин Науково-дослідного центру Збройних Сил України « Державний океанариум» 

Відвідувачі виставки ознайомилися з історією океанів, підводним світом; дослідниками світового океану (на сторінках їх біографій); про основоположників вітчизняної океанографії; науковими центрми з дослідження океанів; методах і технічних засобах вимірів; методах обробки і аналізу океанографічних спостережень. На виставці  приділено увагу питанню міжнародного співробітництва з вивчення океанів, створення глобальної системи збору океанічної інформації,  ролі космосу при вивченні океанів, техніко-економічному та екологічному аспектам використанні енергії океану. Серед інших питання управління океаном, підтримкою його сталого розвитку, океан і прибережні зони –  погляд в майбутнє. Підсумки досліджень представлені в матеріалах з'їздів океанологів, в збірниках науково-практичних конференцій, в наукових журналах.

Довідково

Відзначення Всесвітнього дня океанів було запропоновано на Міжнародному самміті Землі у 1992 році в Ріо-де- Жайнеро (Бразілія). У грудні 2008 р. Генеральная Асамблея ООН ухвалила (резолюція 63/111, параграф 171 ), згідно якої, починаючи з 2009 року, щорічно відзначити 8 червня Всесвітній день океанів.

Інші матеріали теми

Створено: 16.06.2021
Переглядів: 727
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.