До Всесвітного дня океанів. Анонс

vsemirnyj-den-okeanov-7.jpg

zavantazhennya.jpg

До Всесвітного дня океанів 8 червня 2021 р. о  12.00 довідково–інформаційний відділ ОННБ проведе День інформації за участі науковців та фахівців. До цієї події працівники відділу підготували також однойменну тематичну книжкову виставку.

З доповіддю «Сучасні дослідження України, морів та океанів» виступить Євген Мельник, завідувач сектору гідрофизичних досліджень Українського наукового центру екології моря.

Про наукову діяльність кафедри океанології та морського природокористування Одеського державного екологічного університету розповість Вікторія П’яткова, старший викладач кафедри

Проект “АРГО” представить Дмитро Митюнін, студент 1-го курсу факультету океанології та морського природокористування Одеського державного екологічного університету.    

Всесвітний день океанів – день, якій покликаний нагадати  людству про те, що світовий океан є колискою життя на нашій планеті, 70%  якої вкрито водою. Саме океани забезпечують більшу частину кисню на планеті, яким ми дихаємо, при цьому близько 30% виробленого людьми вуглекислого газу він поглинає, тим самим сприяючи нейтралізації наслідків глобального потепління. Океан є найбільшим у світі джерелом білка, джерелом їжі та ліків для людини, важливою частиною біосфери. Від біорізноманіття морських прибережних районів залежить життєдіяльність понад 3 млрд. чоловік.

Відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з історією океанів, підводним світом; дослідниками світового океану (на сторінках їх біографій); про основоположників вітчизняної океанографії; науковими центрми з дослідження океанів; методах і технічних засобах вимірів; методах обробки і аналізу океанографічних спостережень. На виставці  приділено увагу питанню міжнародного співробітництва з вивчення океанів, створення глобальної системи збору океанічної інформації,  ролі космосу при вивченні океанів, техніко-економічному та екологічному аспектам використанні енергії океану. Серед інших питання управління океаном, підтримкою його сталого розвитку, океан і прибережні зони –  погляд в майбутнє. Підсумки досліджень представлені в матеріалах з'їздів океанологів, в збірниках науково-практичних конференцій, в наукових журналах.

Довідково

Відзначення Всесвітнього дня океанів було запропоновано на Міжнародному самміті Землі у 1992 році в Ріо-де- Жайнеро (Бразілія). У грудні 2008 р. Генеральная Асамблея ООН ухвалила (резолюція 63/111, параграф 171 ), згідно якої, починаючи з 2009 року, щорічно відзначити 8 червня Всесвітній день океанів.

Створено: 07.06.2021
Оновлено: 08.06.2021
Переглядів: 263
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.