Творча зустріч з Станіславом Стриженюком


oblozhka_strizhenyuk-1.jpg23 травня 2021 року під час ХХІІ Всеукраїнської виставки-форуму «Українська книга на Одещині» в головному читальному залі ОННБ відбулася творча зустріч з українським поетом, публіцистом, перекладачем, членом Національної спілки письменників України, лауреатом літературних премій імені К.Г. Паустовського, П.Г. Тичини, «Золоте перо», «Культурная столица − 2019» Станіславом Стриженюком.

Довгоочікуваною подією для шанувальників творчості українського поета Станіслава Стриженюка стала творча зустріч з колегами, одеситами та гостями виставки-форуму. Цей рік ювілейний для Станіслава Савовича, 3 березня відсвяткував славні роковини – 90 років від дня народження. На зустріч до майстра поетичного слова завітали письменники Одеської обласної організації НСПУ, друзи та колеги.

З вітальним словом до присутніх та привітання ювіляру прозвучало від генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки, заслуженого працівника культури України — Ірини Бірюкової. Звучали теплі слова вдячності за багаторічну поетичну працю, цікаві творчі зустрічі з автором які відбувалися на протязі багатьох років у стінах бібліотеки. Ірина Бірюкова побажала творчої наснаги, міцного здоров'я, родинного затишку, багато нових видань та творчих проектів.

Під час творчої зустрічі була презентована книга Станіслава Стриженюка «Судний день. Драматична козацька дума в трьох частинах». Головний редактор редакційно-видавничої фірми «Прес-кур'єр», м. Одеси, заслужений журналіст України, член НСЖУ — Йосип Бурчо розповів про видання, яке вийшло за рахунок коштів Українського культурного фонду за програмою «Культура в часи кризи: інституційна підтримка».

Під час виступу, Станіслав Стриженюк розповів про книгу, поділився подробицями роботи, щиро ділився спогадами з його багатогранної біографії, відповідаючи на запитання аудиторії, автор розповів про свої творчі плани.

Слова привітання прозвучали від письменника, голови Одеської обласної організації НСПУ Сергія Дмитрієва, він поділився своїми враженнями від книги, розповів як була написана передмова до видання, а також зазначив, що пан Станіслав — наставник, якій допоміг йому на путі його становлення, як письменника. «Не пензлем, не камерою, а словом — словом палкого українського патріота, що все життя мріяв про відроджену щасливу Україну», – поділився пан Сергій про автора.

У залі були присутні - родина Станіслава Стриженюка; заступник директора Департаменту культури, національностей, релігій та охорони об’єктів культурної спадщини Одеської обласної державної адміністрації Ярослава Різникова, заступник генерального директора Одеської національної наукової бібліотеки, заслужений працівник культури України Ольга Бельницька, Олекса Різників, письменник, мовознавець, просвітянин, громадський діяч, член НСПУ.

Привітати ювіляра зі знаменною датою завітало чимало вихованців, колег, друзів: Анатолій Глущак, поет, публіцист, перекладач, громадський діяч, член НСЖУ, член НСПУ; Володимир Павліченко, журналіст, член Одеської обласної Ради миру; Валерій Токарев, художник, директор мистецько-художньої школи № 1 імені К.К. Костанді м. Одеси; Валерій Демиденко, поет, військовий волонтер м. Чорноморськ; Роман Кракалія, український письменник і журналіст, член НСПУ, заслужений журналіст України; Тарас Максим’юк, заслужений працівник культури України, почесний член Всеукраїнської спілки краєзнавців та Одеського товариства колекціонерів; Любов Ісаєнко, кандидат філологічних наук, журналіст, член НСЖУ та багато інших. В адресу ювіляра прозвучали привітання та багато щирих побажань міцного здоров’я, натхнення і творчих успіхів. Були квіти, слова вдячності, усмішки, емоції та бурхливі оплески.

Зачарували аудиторію та стали окрасою свята українські пісні у виконанні Анни Нейковченої, лауреата Міжнародних та Всеукраїнських пісенних фестивалів.

У головному читальному залі була презентована книжково-ілюстративна виставка «Працюється, немов тече ріка...» : до 90-річчя з дня народження Станіслава Савовича Стриженюка», на якій було представлено літературу про життєвий і творчий шлях відомого одеського поета, його вагомий внесок у літературне життя Одеси.

На завершення заходу відбулось урочисте вручення дипломів лауреата конкурсу «Краща книга виставки-форуму» у номінації «Сучасне літературно-художнє видання», яким було відзначено збірку «Судний день. Драматична козацька дума в трьох частинах».

Дружня і тепла атмосфера ще довго вирувала після творчої зустрічі, у всіх охочих була можливість особисто поспілкуватися з письменником та отримати автограф від автора.

Інші матеріали теми

Створено: 26.05.2021
Оновлено: 03.06.2021
Переглядів: 486
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.