Квітневий must read: ТОП-5 надихаючих книг цієї весни

foto_2.jpg

Весна – час змін, закоханих і романтиків. Час оновлення, припливу сил і енергії, коли здається, що буквально на кожному кроці тебе чекають нові цікаві зустрічі і відкриття. Коли природа пробуджується, хочеться бачити весну не тільки на вулиці, але і в душі. Оточувати себе яскравими подіями, зігріватися і ловити теплі промені ранкового сонця.

В умовах карантину легко піддатися паніці, забити голову негативними думками і кожні 5 хвилин оновлювати стрічку з десятками похмурих новин. Але хіба обов’язково піддавати себе такому стресу? Кращими ліками від турбот, неспокою та стресу вчені з Оксфордського університету визнали читання, стверджуючи, що це заняття має більш швидкий ефект на організм. Дивно, але цей спосіб набагато кращий, ніж прийом алкоголю, набагато ефективніший за прогулянки, чаювання або прослуховування музики.

Ніщо так не надихає, як прочитана книга. І зовсім не має значення, це художня або науково-популярна література, вигадані персонажі або ті, які прожили реальні події. Книга здатна змінити життя читача в реальності. Відкрийте вікна, впустіть промені весняного сонця, дістаньте електронну книгу і оберіть з нашого списку літератури те, що точно підніме ваш настрій.

Бібліотекарі Одеської національної наукової бібліотеки пропонують вашій увазі добірку надихаючих книг, які якнайкраще підходять для цієї прекрасної пори року. Вони не тільки допоможуть забути про свої турботи, але і посприяють створенню по-справжньому весняного настрою.

 

foto_3.jpg

Природа всіх речей : роман : пер. с англ. / Елізабет Ґілберт; пер. Ганна Лелів. – Львів: Вид-во Старого Лева, 2017. – 699 c.

 

«Природа всіх речей» Елізабет Гілберт – це ботанічний роман, така собі подорож в науку. Алма Вітекер – дослідниця, жінка-бріолог, яка вивчає мохоподібні. Їй судилось народилась в часи, коли допитливість, жага до пізнання та відкриття законів та таємниць природи вплинули на подальший прогрес людства – в ХІХ столітті. І не дивно, що вже в 4 роки дівчинка рахувала англійською, голландською, французькою та латинською.

В ХІХ столітті існував чіткий поділ «ботаніка» для дослідження чоловіками та «художня ботаніка» для вивчення жінками. Вони нічим між собою не відрізнялись, просто одну поважали, а іншу – ні.

Проте Алма не бажала залишатись в тіні чоловіків, хоча і не могла через свою невпевненість заявити про себе науковому світу.

Та завдяки своїм багатолітнім дослідженням життя мохів, осмисленням життя і допитливому розуму, вона самостійно приходить до теорії еволюційного розвитку природи, майже паралельно з Чарльзом Дарвіном.

Це історія про жінку, яка присвятила своє життя справі, яку найбільше любила. Але інколи здається, що Алма шукала у цій справі спасіння від своїх почуттів і бажань, які не змогла втілити в життя.

Алмина історія – це пристрасна і захоплива мандрівка людського розуму, спроба пояснити суть усього на світі і досліджувати його попри невтолені бажання та розбите серце.

«Природа всіх речей» – повільна, тягуча та безмежно життєва книга. Вона розповість про пересічну людину, яка робить помилки, заздрить, ревнує, шкодує саму себе та лишається самотньою.

 

foto_4.jpg

Шоколад : роман : пер. с англ. / Джоан Гаррис; пер. Володимир Поляков. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2015. – 315 с.

 

Книги для вечірнього читання навесні мають бути тремкими та захоплюючими, неймовірно смачними і пахучими. Такою є книга Джоан Гарріс «Шоколад». Усім солодкоїжкам та любителям шоколаду важко буде відірватись від запашних описів та справжньої пристрасті гурмана. Головна героїня Віана з донькою переїжджають у французьке містечко і відкривають свою шоколадну крамничку навпроти церкви. Напередодні Великого посту священник переживає за скромність наїдків його пастви і виступає проти шоколадних утіх, які пропонує Віана своїм відвідувачам. Протистояння смакових екстазів і церкви доволі нетипове, але ж яке цікаве. Смакові враження, запахи, найтонші відтінки смаку створюють неперевершену атмосферу, тож обов’язково озбройтесь шоколадними цукерками чи кількома плитками шоколаду, щоб підсилити задоволення!

 

foto_5.jpg

Спіймай дзен життя : японські практики, що ведуть до спокою та радості : пер. с англ. / Шинмьо Масуно; пер. Оксана Дятел. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2020. – 221 с.

 

Мінімалізм як стиль життя — один з мегапопулярних світових трендів. У своїй книжці дзенський монах Шинмьо Масуно пропонує прості й практичні поради стосовно того, як жити повнішим і щасливішим життям. Автор закликає прибрати з нього увесь мотлох і акцентує увагу на мінімалізмі, поєднуючи мудрість століть із сучасністю. Створіть свій невеличкий сад, милуйтеся заходом сонця, не бійтеся труднощів і роботи, вчіться відпускати, упорядкуйте власне житло, не забувайте про вдячність… Гармонія — у простих речах. Авжеж, ви чули все це вже купу разів, проте ще раз нагадати собі ці істини, ба навіть відкрити їх наново, точно не завадить. Бо лише гармонія і баланс — те, що робить нас щасливими!

 

foto_6.jpg

Життя і мета собаки : роман : пер. с англ. / Брюс Кемерон; пер. Ганна Яновська. – 2-ге вид. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2018. – 238 с.

 

Для людини пес — вірний друг на десять, п’ятнадцять років. Проте господар для пса — це все його життя…

Цей пес народився вперше, щоб навчитися стерегтися людей і відчиняти двері. Однак хіба таке може бути призначенням? Юний Тобі піде, щоб повернутися золотистим ретривером Бейлі та зустріти свого хлопчика. У дивному світі людей на них чекають життєві уроки і безліч пригод. Але колись і це життя пса добіжить кінця, щоб… початися знову! Рятуючи, розшукуючи, втішаючи інших, собака знатиме, що колись знайде старого друга. І коли це станеться, зрозуміє: призначення пса — просто бути поряд…

 

foto_7.jpg

Ми були брехунами: роман : пер. с англ. / Емілі Локгарт; пер. Юлія Максименко. – Харків: Книжковий Клуб "Клуб Сімейного Дозвілля", 2016. – 219 с.

 

Перед вами один з кращих романів для підлітків, який отримав мільйони захоплених відгуків читачів по всьому світу та увійшов в десятку бестселерів The New York Times. П’ятизіркові готелі, першокласні автомобілі, шикарні маєтки, — що ще потрібно для щастя? Аристократичний рід Синклерів звик до дорогих розваг та відпочинку на власному острові. І нехай за удаваною бездоганністю приховуються самотні та нещасні душі — Синклери не з тих, хто звик оголювати свої почуття. Лише молодша спадкоємиця Кейденс розуміє, що життя її сім’ї — цілковита брехня, майстерно схована під золотими прикрасами. Вона та троє її друзів — Міррен, Джонні та Ґет — не схожі на інших. Разом вони доводять усім і, в першу чергу, собі, що в цьому світі є місце для справжніх почуттів. Перше кохання, міцна дружба, свобода і… загадкова катастрофа, яка змінила життя Кейденс назавжди.

«Ми були брехунами» — роман-саспенс, який повністю виправдовує свою жанрову приналежність. Інтрига та передчуття несподіваного фіналу змушує мучитися в очікуванні та кусати лікті від нетерпіння. Проте таємниця розкривається лише на останніх сторінках роману, і коли ви дійдете до розв’язки, то ще довго не зможете оговтатись…

Ця книга не стільки для підлітків, скільки про них, але цікавим роман буде абсолютно всім. І пам’ятайте: якщо у вас хтось запитає, в жодному разі не кажіть, чим закінчилася ця історія. Збрешіть.

 

Бажаємо вам завжди цікавих історій, активного сюжету, захоплюючих пригод, в які автор вкладає дуже добру і людяну ідею: роби для світу хороші справи безкорисливо і від щирого серця. Читайте і надихайтеся!

Створено: 19.04.2021
Переглядів: 724
© 2021 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.