← Конкурс. Номінаційний список 2019 (за травень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Прилипко А., Стремядин В. Великая Одесская революция. 1913-1923. Годы, определившие эпоху / Александр Прилипко, Валентин Стремядин. – Киев : «Новий Друк», 2019. – 312 с. : ил.

Анотація

У цьому виданні спростовуються міфи, створені радянською пропагандою для звеличення подій, пов'язаних з 1917 роком на території Російської імперії. Тут викладається регіональний погляд на єдиний комплекс соціально-економічних трансформацій, що відбувалися в період з 1913 по 1923 роки. За цей час багато країн спробували вписати Одесу в свої геополітичні плани. Зробити це вдалося лише комуністичній владі, яка використовувала відродження української національної самосвідомості для створення першої більшовицької держави.

Через що розпалася імперія «на місцях»? Як здійснювався перехід від монархічної архаїчної держави з напівфеодальним укладом життя до національної комуністичної республіки в окремо взятій губернії? Чому без війни не здійснилася б революція? Що пов'язує і роз'єднує росіян, українців і євреїв? У цих і багатьох інших питаннях політики та взаємин людей спробували розібратися автори книги. Вони вперше не розділили час на сегменти «до революції і після», а подивилися на нього в загальному потоці пов'язаних між собою подій і явищ.