← Конкурс. Номінаційний список 2019 (за травень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Завітаев В. Л. Судноводіння на внутрішніх і прибережних морських шляхах : навчальний посібник. Київ : Видавництво Ліра-К, 2019. – 280 с.

Анотація

Розглянуті питання керування і маневрування сучасними суднами та складами суден при різних умовах плавання. Показано вплив рушіїв і різних стернових пристроїв та маневреність суден і складів суден, розкрита сутність керованості, швидкості і інерційних характеристик суден. Освітлені теоретичні основи судноводіння на річках, водосховищах і в прибережних морських водах, прийоми керування суднами при проходженні скрутних судноплавних ділянок з використанням Правил судноплавства на внутрішніх водних шляхах України, плавання в особливих умовах і аварійних ситуаціях.

Викладені методи визначення місця судна на внутрішніх водних і прибережних морських шляхах. Показана роль технічних засобів, супутникових, інформаційних систем і використання ECDIS в судноводінні.

Виклад матеріалу супроводжується кольоровими ілюстраціями, схемами і таблицями.

Навчальний посібник призначено для студентів та курсантів, які навчаються в учбових закладах водного транспорту за спеціальністю «Річковий та морський транспорт».