← Конкурс. Номінаційний список 2019 (за квітень 2019 р.)
< Попередня книга Наступна книга >

Бібліографія

Новіков В. Українське економічне диво / Вадим Новіков. – Київ : Орієнтир, 2018. – 279 с.

 

Анотація

Як це не прикро визнавати, але з точки зору динаміки розвитку, за останні три десятиріччя українська економіка є найгіршою у світі, її падіння безпрецедентне в новій світовій історії.

В цій книги зроблена спроба розібратися в економічних, політичних, соціальних витоках цього феномену, а також подивитися на досвід країн, які зуміли стрімко зрости, починаючи з побідного і навіть ще гіршого економічного стану.

Перша частина книги присвячена аналізу економічної політики в Україні та в країнах, що змогли за одне – два покоління подолати бідність і на порядок збільшити обсяг своєї економіки. Друга частина містить біографії та опис економічної політики декого з політичних діячів, які змогли розробити та запровадити у своїх країнах політику швидкого зростання. В третій частині розглядаються проблеми впливу інституцій, культури, світогляду економічний розвиток народів, в тому числі вплив цих позаекономічних факторів на стан економіки України. Нарешті, в четвертій частині проаналізовано вплив політичних режимів на економічний розвиток, адже саме політична влада є ключовим елементом подолання бідності та переходу до швидкого зростання.