Поезія, поетика, риторика, театр

Гарачковська О.О. ХХ століття в українській поезії крізь призму сміху : монографія / О. Гарочковська . – Київ: Альфа-М , 2015. - 560 с.

У монографії на основі розлогого фактичного матеріалу вперше комплексно осмислено жанрово-стильові модифікації української віршованої сатири й гумору ХХ століття, висвітлено теоретичні питання жанрової типології вітчизняної поетичної гумористики, основні етапи її становлення й розвитку. Значна увага приділяється розкриттю сатиричної картини світу, проблеми митця й влади у творчості М. Вороного, О.Олеся, Б. Лепкого, П. Карманського, В. Сосюри, В. Симоненка, П. Глазового та інших поетів – сміхотворців у контексті антитоталітарного дискурсу.
Для науковців, викладачів, студентів-філологів, усіх, хто цікавиться проблемами української літератури.

Див. в електрон. каталозі

Література: для дітей середнього шкільного віку / уклад. В.М. Скляренко ; худож.- оформлювачі Б.П. Бублик, С.В. Правдюк. – К.: Кордон, 2015. - 318 с. : іл.

З давніх-давен людина прагнула не тільки хліба, а й видовищ. Так у Середземномор’ї з’явився давньгрецький античний театр, якому ще раніше передували храмові дійства… Саме про народження театру, про його національні і жанрові різновиди ви дізнаєтесь, прочитавши цю книжку. До того ж читач знайде в нашій енциклопедії докладну оповідь про цирк, кіно, мультиплікацію та професії, що з ними пов’язані. І звичайно, ми розповімо про найвідоміші кінофестивалі та кінонагороди.

Див. в електрон. каталозі

Ониськів М.М. Сподвижники поля духовного. Лауреати Всеукраїнської літературно-мистецької та громадсько-політичної премії імені Братів Богдана та Левка Лепких / М.М. Ониськів, В.Б. Уніят. – Вид. 2-е , доповнене та уточнене. Тернопіль : ТзОВ «Терно-граф», 2014. – 112 с. іл.

«Сподвижники поля духовного» - друге, доповнене та уточнене видання, що репрезентує володарів поважної громадської літературно-мистецької відзнаки, яку заснував у 1991 році журнал «Тернопіль» і якою увінчано майже сотню представників творчої інтелігенції з України та світу.
Довідник буде корисним для школярів і студентів, краєзнавців та вчителів, усіх тих, хто цікавиться сучасним розвоєм рідного слова, музики й пісні.

Див. в електрон. каталозі

Циганюк О.М. Фунеральне письменство в українських поетиках та риториках ХVІІ – ХVІІІ ст.: теорія та взірці: [монографія] Ольга Циганок. – Вінниця : ПП «Едельвейс і К», 2014. – 362 с.

У монографії реконструйовано теорію популярних у давню добу фунеральних жанрів – віршових (епітафії, епіцедії, ненії-голосіння, трену.) та прозових (елогії, епітафії.) Робота виконана на основі вивчення більше сотні рукописів українських поетик та риторик ХVІІ – ХVІІІ ст. Проаналізовано не лише висловлювання давніх українських теоретиків літератури про фунеральні жанри, а й взято до уваги взірці, насамперед близько трьохсот епітафій латинською, польською та слов’янською мовами. Приклади виконували у курсах словесності генологічні функції. Встановлено, що не домінували взірці якоїсь певної епохи чи країни. Автори київських курсів словесності подавали студентам найкращі, на їхню думку, твори.

Див. в електрон. каталозі

Шевченко Т.Г. Повісті. Художник. Близнюки. Прогулянка із задоволенням та не без моралі / перекл. з рос. М. Чумарна. – Львів: Апріорі, 2015. – 320 с.: іл.

Твори Шевченка написані російською мовою, але пережиті і відчуті, висловені на рівні серця своєю рідною, українською мовою. При перекладі з російської на українську вражаєшся цим дивним феноменом людського милення: наче з кривого дзеркала отримуєш раптом правдиве дзеркальне відображення.

Див. в електрон. каталозі


Створено: 30.12.2015
Переглядів: 492© 2019 Одеська національна наукова бібліотека. Всі права захищено. При використанні матеріалів посилання на офіційний веб-сайт Одеської національної наукової бібліотеки обов'язкове.